Posiadamy koncesję nr 171/11
ORGANIZATORA I POŚREDNIKA IMPREZ TURYSTYCZNYCH
wydane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

LWÓW

  

 


WYJAZD:  Krosno o godz: 02:30, Iwonicz-Zdrój o godz: 03:00, Rymanów-Zdrój o godz. 03:30.

 

PROGRAM:

  

 

  • CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI  I ORLĄT LWOWSKICH

 

Cmentarz Łyczakowski to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach.

 

 

 

BAZYLIKA WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 

 

Katedra rzymskokatolicka o obrządku łacińskim  jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej na Ukrainie. Fundację świątyni przypisuje się polskiemu królowi Kazimierzowi Wielkiemu. W środku znajdują się wspaniałe organy z 1839 roku, barwne witraże, niezwykłe malowidła na sklepieniach i wiele tablic pamiątkowych nawiązujących do historii miasta. 

 

KATEDRA ORMIAŃSKA PW. WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 

 

Jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego. Świątynia, w późniejszych latach była wielokrotnie przebudowywana, ostatecznie przybierając barokowy wygląd. Początki świątyni sięgają aż XIV wieku, w późniejszych latach była ona wielokrotnie przebudowywana, ostatecznie przybierając barokowy wygląd.

  

SPACER PO STARÓWCE : 

 

Zabytki starego miasta m.in. Rynek z Ratuszem;Królewska i Czarna kamienica;Wały Hetmańskie; Apteka; Pomnik Mickiewicza; 

 

 

 

Zwiedzanie Teatru Baletu i Opery z zewnątrz

 

Wysoki Zamek i Kopiec Uni Lubelskiej (398 n.p.m.) - punkt

widokowy Lwowa.

 

 

 

Czas wolny ok. 1,5 godz.

Powrót ok. godz. 22:30

 

 

CENA 160,00    (obejmuje: przejazd autokarem, usługa pilota- przewodnika,bilety na Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, parkingi, opłaty drogowe,  ubezpieczenie NNW i KL) Wymagany paszport!

Pogoda

 

Polecamy

klimat iwonicz gornik iwo zdr   rym zdr    hi_tec

Premium Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration NewWPThemes